Rankų darbo gaminiai iš rąstų: šiuolaikiniai mediniai baldai

Vienas iš įdomiausių dalykų šiuose rankų darbo mediniuose staluose, kėdėse, suoluose ir taburetėse – jų geometrinis taisyklingumas. Mes linkę manyti, kad natūralaus medžio ir rąstų gaminiai turėtų būti be aiškiai apibrėžtų kampų ir lankų, kaip kai kurie labiau išbaigti baldai.

Tačiau šis baldų iš alksnio rastų rinkinys, sukurtas Brento Comberio, žavi būtent dėl to, kad sukuria kontrastą tarp tikslumo ir natūralių formų. Švarūs kiekvieno paviršiaus pjūviai, vizualinė medžio kokybė bei ypač tamsios žievės ir šviesios medienos kontrastas aiškiai išsiskiria gaminių šonuose ir viršuje.

Dėl objektų paprastos geometrinės formos ir bemaž tik vienos medžiagos naudojimo atsiranda išskirtinis minimalistinio modernizmo pojūtis: medis panaudojamas struktūriškai paprastai, tradiciškai. Be to, baldų gamybai daugiausiai naudota ta mediena, kuri netiko medienos pramonei, taigi, gaminiai yra dar ir ekologiški.

 

Ir klasikinėse, ir šiuolaikiškose erdvėse šie dvilypės prigimties privataus ir komercinio meno kūriniai pasižymi gebėjimu atlikti jungties tarp skirtingų pasaulių vaidmenį – vienu metu jie atrodo be galo modernūs, bet tuo pačiu ir išskirtinai klasikiniai ir netgi beveik senoviniai, priklausomai nuo to, kokia yra jų aplinka.

 

 

www.delfi.lt informacija